תיירות יופי

בכל יבשת קיימת מדינה שאליה נוסעים כל המי ומי של אותה היבשת כדי לעשות ניתוחים פלסטיים מורכבים וגם הליכים פשוטים יותר כגון מילוי קמטים. יש כאלו שעושים זאת מסיבות כלכליות ויש כאלו שעושים זאת בשל המקצועיות. בדרך כלל ניתוחים שכיחים כגון הגדלת חזה נהוג לבצע ברמה הלוקלית אלא אם נושא העלויות הוא מאוד קריטי ואז אנשים משקיעים את עלות הכרטיס כדי לחסוך בניתוח. אבל בניתוחים מורכבים יותר כגון ניתוחי פנים ההתנהלות היא אחרת: מהרמת עפעפיים, דרך ניתוחי אף ועד ניסור עצמות הלסת ליצירת פנים עגולות יותר יש שמבצעים אותם במדינות אחרות גם בשל העובדה שהם יכולים להעלם מהראדר עד להחלמה המלאה.

נראה כי תרבות היופי כמו תרבות האוכל המהיר או מותגי היוקרה הפכה לגלובלית וחצתה מחסומי שפה וגזע. נשים מכל הלאומים רוצות חזה גדול יותר, רגלים ארוכות, עיניים גדולות, שפתיים מלאות, עצמות לחיים גבוהות ואת האף המושלם. אבל שלא יהיה שטוח מדי. בין אם אתם תומכים במגמה או מתנגדים לה, הרי שמדובר בעובדה מוגמרת ומיליוני אנשים טסים ומשקיעים אלפי דולרים כדי לעשות את השינוי. בין שתי המדינות המעניינות שאליהן נוסעים אפשר למצוא את:

ברזיל – אחת המדינות המובילות בניתוחים פלסטיים. בנות שש עשרה רגילות לקבל הגדלת חזה כמתנה ליום הולדתן. תיירות היופי שמגיעה למדינה זוכה לכבוד מלכים והקליניקות הברזילאיות מקפידות על פרטיות והחלמה דיסקרטית הרחק מעיני הציבור עם ניסיון רב בהגדלת חזה או פיגמנטציה. החיסרון העיקרי הוא ברמת הפיקוח הממשלתי על המנתחים והקליניקות מה שמביא במקרים מסוימים למוות של חולים או לתקלות חמורות במהלך הניתוח. לשם השוואה ניתוח מתיחת פנים שעולה בארצות הברית כשש אלף דולר בממוצע יעלה בברזיל כאלפיים דולר בלבד. שישים אחוז הנחה.

אירן – אם אזרתם אומץ וביקרתם באיראן אז בוודאי שראיתם לא מעט נשים עם פסים לבנים על האף שלהן התקנות הדתיות המחמירות שמחייבות כיסוי גוף וראש גרמו לאיראניות לשאוף להביא לשלמות את החלק היחיד שנגלה אצלן – הפנים שלהן. איראניות רבות שואפות לפני בובה והקליניקות נחשבות לבין הטובות בעולם ומושכות אליהן מבקרים מכל המזרח התיכון לניתוח קיבה או אף. ניתוח אף יעלה כאלפיים דולר וקיצור קיבה בין אלף מאתיים לאלפיים חמש מאות דולר הרמת פנים תעלה בין אלף מאתיים לאלפיים ארבע מאות דולר. שווה את הסיכון? אתם תחליטו.