מעבר לשמפו טבעי ואיכותי

בתחום הקוסמטיקה כל נושא האיפור וגם טיפולי הפנים (מסכה לפנים, קרם לחות לפנים ועוד) הם תחומים חזקים ומובילים אך אין לזלזל בתחום טיפוח השיער. בקטגוריה הזו של טיפוח שיער המוצר המוביל אולי הוא השמפו משום שזהו התכשיר העיקרי לטיפוח, שימור ושדרוג השיער. פרט לשמפו כמובן שניתן למצוא גם את המרכך ולעיתים מדובר במוצר אחד שמכיל את שניהם. בשנים האחרונות עלתה קרנם של השמפו הטבעיים וכמובן גם של מרככי שיער טבעיים שאינם מכילים כימיקלים כלל.

בדרך כלל המעבר משמפו מלאכותי לשמפו טבעי אינו פשוט ולוקח זמן עד שמתרגלים לשמפו הטבעי ועד שהשיער באמת הופך לשופע ובריא יותר מאשר בעת השימוש בשמפו הסינטטי. שמפו ומרככים טבעיים לרוב מגיעים בצורה קשיחה בדומה לסבון ולא בצורה הנוזלית בתוך בקבוקי פלסטיק כפי שאנו מורגלים. המעבר כאמור הוא תהליך שיכול לקחת בין שבועיים לחודשיים, השוני נובע מסוגי השיער השונים ותגובתם לחומרים הטבעיים עד להתייצבותם בצורה בריאה וטובה יותר לאחר המעבר. שמפו סינטטי לרוב מכיל כימיקלים כגון SLS שמוריד מהשיער הכל ובין היתר גם חומרים טבעיים ובעיקר שומנים ושמנים טבעיים. החומרים הטבעיים שבשיער מוחלפים בכימיקלים אחרים. החומרים הללו יוצרים הרגשה מלאכותית של שיער בריא בעוד שהם מזינים לתוכו חומרי ריח מלאכותיים, סוגים שונים של סיליקון אשר עוטפים את השיערות ומקנים תחושה חלקה בעוד שהם מונעים מלחות מלהגיע לשערות עצמן וכך מייבשים אותן. כך יוצא שנראה לך שהשיער שלך הוא חלק ונעים למגע בעוד שבעצם הוא מתייבש מהזנה טבעית וסובל.

כאשר מפסיקים להשתמש בשמפו מלאכותי ועוברים לשמפו טבעי אחד האתגרים הגדולים הוא ההתמודדות עם השמנוניות של השיער. הגוף למעשה מנסה לפצות על שנים של התייבשות בשל שימוש בשמפו סינטטי. השמנוניות גורמת להרגשה דביקה, כמו ווקס שעשו לך בשיער. אם יש לך שיער ארוך זה יכול להיות סוג של סיוט ובשל העובדה שהשמפו הטבעי לא יסיר את השומנים הטבעיים, את חייבת להתאזר בסבלנות עד שהגוף שלך יתאזן ויתחיל להפריש את כמות השומנים הרצויה וכך השיער שלך יחזור להרגשתו הטבעית והבריאה.