אמונה

אל תאמיני לו. הוא יגיד לך שאת חזקה, שאת יכולה, שאת תצליחי בלי שום בעיה. אל תאמיני לו. הוא יגיד לך שהכל עבר, שהכל נגמר, שהכל כבר מאחורייך והנה את במקום אחר. אל תאמיני לו. הוא יגיד לך שאין כמוך. שאת עשית את זה ושיחקת אותה. אל תאמיני לו. הוא יגיד לך שאת גיבורת על, שקטן עלייך, שאת אוכלת את זה בלי מלח. אל תאמיני לו. הוא יגיד לך הנה את רואה, את מרגישה טוב עכשיו נכון? אז זהו, ככה תרגישי מעכשיו ועוד יותר טוב. ככה זה יהיה, מכאן והלאה – את רק נוסקת. אל תאמיני לו. הוא יצייר לך את המציאות בגוון שיבוא לך בטוב ואז יגיד לך שזה בזכותך, כי את פשוט כל-כך מצויינת. מי, מי, מי יכול עלייך?

אל תאמיני לו. הוא שקרן. הוא יכול לגרום לך להאמין שאת שולטת על המתרחש, בעוד שאין לך שום השפעה על כלום והכל כבר נכתב ונחתם. אל תאמיני לו. הוא מסלף. הוא מספר לך סיפורים והוא גוזר אותם מחלקי חיים ומערבב אותם יחד איתך. אל תאמיני לו. הוא פחדן. הוא מת רק מהמחשבה שאת תוכלי לו, תתגברי עליו ולא תלכי איתו, בדרכו. אל תאמיני לו. הוא שותה ממך את החיים. כי כל עוד את איתו, את נותנת לו מזונות והוא חי מהנשמה שלך. אל תאמיני לו. הוא גיבור גדול נגד החולשה שלך, ואם לרגע אחד את מקהה את שינו – הוא מתמוטט ונעלם. והזמן עובר ואת לומדת להכיר אותו, מתחזקת בשיעורי בני ברוך והוא עדיין חלק בלתי נפרד, הוא כל הווייתך, הוא מה שאת. ואת לומדת לחיות איתו, לצידו, שלובים ביחד הולכים אתם את החיים, ופעמים שהוא מורגש בך יותר ופעמים שהוא כמעט והעלם. אבל הוא שם תמיד, ואת רוכשת את היכולת להיות חדשת הרגשה ולנצור אותו, רק בכדי לא לא ליפול לזרועותיו.

ואת נופלת לזרועותיו בכל הכח, מתרסקת אליו, ואת מחבקת אותו והוא מחבק אותך חזק ואת דבוקה בו והוא דבוק בך, כמו תמיד. וכשאת מתעוררת מהחלום, את מגלה את הבלהות ורוצה לצאת וללכת ממנו, לפחות את המרחק שאת יכולה בלי שהוא יורגש בך כל-כך, למרות שתמיד, אבל תמיד הוא אחד. ואת פונה לעזרה ואת מקבלת אותה, כי אז, רק לפני רגע, שהיית קצת מעליו השקעת את כל כולך במעשים טובים בדיוק בשביל הרגע שתצטרכי אותם בשביל לחזור בחזרה. ואת חוזרת בכח האהבה, עד הפעם הבאה. ואת לומדת כבר לא להאמין לו. האגו. להמשך קריאה